Terry Gilliam vacsorája – Vylyan borokkal
A Monty Python-csapat szellemi vezére, akinek nevét olyan alkotások fémjelzik, mint a Gyalog galopp, a Brian élete, Az élet értelme, a Brazil, a Félelem és reszketés Las Vegasban, vagy a 12 majom, elõször jött Magyarországra, és magánemberként nagyon érdekelte a magyar fõváros hangulata és a magyar borok, amelyeket mindenképpen szeretett volna megkóstolni.
Kivételezettnek érezhették magukat a vacsoratársaság tagjai, akik köteletlen, baráti hangulatban együtt tölthettek néhány órát egy olyan mûvésszel, nyitott, érdeklõdõ, sokat látott, és megélt emberrel, aki – mindannyiunk örömére – eddigi életmûvével már beírta a nevét a világ filmmûvészetének \”nagykönyvébe\”.
Az este sztárvendége nagy élvezettel kóstolgatta az egyes fogások után felkínált Vylyan borokat – a 2005-ös Rosét, a 2004-es Portugiesert, a 2004-es Pinot Noir-t, a 2003-as Cabernet Franc-t és a minden szempontból csúcsbornak számító Duennium 2000-et – amelyek jellegzetességeirõl, megszületésérõl Ipacs Szabó István, a cég borásza mesélt. Terry Gilliamet valóban érdekelték a borok, kíváncsi volt minden részletre, nem csak a bor fajtájával, de a származásával kapcsolatban is.
A több órás együttlét alatt sok mindenrõl szó esett, a filmkészítés kulisszatitkairól, de mindenek elõtt Magyarországról, Budapestrõl, amelybe minden kétséget kizáróan Terry Gilliam beleszeretett. Minden érdekelte: az ország kultúrája, építészete, történelme, perspektívája, szociálpolitikája, és természetesen a magyar borok, amelyeket ezen az estén a Vylyan Pincészet méltán elismert borai képviseltek, elsöprõ sikert aratva.
Akik ismerik Terry Gilliam filmjeit, tudják, hogy a filmrendezõ azt vallja és javasolja mindannyiunknak, hogy nézzük az élet napos oldalát. Nem véletlen, hogy percnyi gondolkodás nélkül, az este végén örömmel vállalta, hogy kézjegyével lásson el egy palack Duennium 2000-t, amelyet a Vylyan Pincészet jótékonysági céllal kíván elárverezni!