Skip to content
Boraszat.hu

Boraszat.hu

Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email EmailPhone PhoneFacebook FacebookInstagram Instagram
Boraszat.hu
Boraszat.hu
Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

Sevillában nincs veszélyben Pest és Tokaj?

Megkezdõdött Sevillában az UNESCO Világörökség Bizottság ülésszaka, amely a nemzetközi szervezet legrangosabb találkozója. Itt döntenek az új világörökségi helyszínekrõl – ebben a témakörben Magyarországnak az idén nincs miért szurkolnia – valamint határoznak a törlésekrõl, s a veszélyeztetettségi listára kerülésrõl is.

„Ugyan Magyarországtól az Andrássy úti világörökségi helyszínrõl, s konkrétan védõzónájáról, a Belsõ- Erzsébetvárosról, illetve a Tokaji Történelmi Borvidék Kultúrtájról is állapotjelentést kért a Bizottság, nem szereplünk a folyosói pletykákban” – nyilatkozta Fejérdy Tamás, a Világörökség Magyar Nemzeti Bizottság titkárságvezetõje. A tanácskozáson tartózkodó Fejérdy hozzátette, hogy az európai helyszínek közül a szakemberek körében Drezda a legfõbb beszédtéma. A Bizottság többször is felszólította Németországot, hogy gondolják át az Elba-völgy fölött létesítendõ völgyhíd megépítését, s mivel nem jártak eredménnyel, a drezdai világörökség 2006-ban a veszélyeztetett helyszínek listájára került. Hogy most mi lesz a sorsa, egyelõre nem lehet tudni.

A veszélyeztetett helyszínek listájára kerülés a legrosszabb egyelõre, ami a budapesti illetve a tokaji világörökségi helyszínnel megtörténhet, ám információk szerint ettõl sem kell tartani. „Elkészítettük a jelentéseket a Bizottság kérésére, amelyekben igyekeztünk vázolni a lehetséges megoldásokat is. Komolyan veszik az erõfeszítéseinket, különösen, hogy tudják, milyen igyekezettel próbáljuk megalkotni a Világörökségi-törvényt, amely központilag szabályozhatná a vitás kérdések egy részét” – jelentette ki Fejérdy Tamás.

A magyar helyszínekkel kapcsolatos vitára, majd az azt követõ döntésre csütörtökön vagy pénteken kerülhet sor Sevillában. A Világörökség Bizottság ülésszakán több hosszabb távú feladatot is tárgyalnak. A már listán lévõ helyszínek értékelése mellett megvitatják a klímaváltozás lehetséges hatásait éppúgy, mint a fokozott turizmus terhelésének kérdését.

Forrás:
Mûemlékem.hu
http://www.muemlekem.hu

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
Somló Hangja fesztivál
NextContinue
Felszámolják a Magyar Borok Házát

©2002-2025. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press