Skip to content
Boraszat.hu

Boraszat.hu

Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email EmailPhone PhoneFacebook FacebookInstagram Instagram
Boraszat.hu
Boraszat.hu
Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

Felszámolják a Magyar Borok Házát

A cég több mint egy évtizeden át üzemeltetett üzlethelyiséget az idegenforgalmi szempontból rendkívül frekventált budai Várban. A társaság pénzügyi helyzete 2006 végén, a külföldi turizmus visszaesésével egy idõben rendült meg: az elsõsorban külföldi vendégeket kiszolgáló kft. a Szentháromság téri ingatlant bérbe adó Magyar Kultúra Alapítvánnyal (MKA) szemben halmozott fel jelentõs bérletidíj-tartozást.

Az Euro-Exim Zrt. 100 százalékos tulajdonában álló kft. 26,5 millió forintos bérletidíj-tartozását – korábbi lapinformációk szerint – 20 millió alá csökkentette, azonban más hitelezõ is kezdeményezte felszámolását. Nyikos István, a kft. ügyvezetõ igazgatója a Napi érdeklõdésére nem tudta megmondani, hogy végül melyik hitelezõ kérelmére indult el a fizetésképtelenségi eljárás.

A magyar borokat népszerûsítõ társaság bedõlése fõként arra vezethetõ vissza, hogy az MKA tavaly márciusban felmondta a bérleti szerzõdést. A megállapodást késõbb nem sikerült megújítani, enélkül pedig már a vállalkozás eladása sem jöhetett szóba. Az évi 35 ezer, túlnyomórészt külföldi vendéget fogadó Magyar Borok Háza, ha szerény mértékben is, de nyereséget termelt 2005-ben és 2006-ban – mondta Nyikos, aki szerint fõként borászati vállalkozások jelentkezhetnek követelési igénnyel a felszámolónál.

A legnagyobb összeggel az alapítványnak tartozik a társaság, és mivel több mint egy éve zárva tart az üzlet, a gazdálkodásból nem is tudták törleszteni az elmaradást. A Magyar Borok Háza mintegy kétszáz borászati vállalkozással állt szerzõdésben.

Bár a turisztikailag frekventált helyen lévõ üzlethelyiség iránt számos lehetséges bérlõ érdeklõdött (köztük a Vinum Primatis Zrt. is), a Magyar Borok Háza tavaly júniusi bezárása óta az ingatlan jogvita miatt kihasználatlanul áll. Az üzletet Nyikos tovább kívánja vinni új befektetõvel és új helyszínen, Pestrõl és Budáról is kapott ajánlatokat.

A cég továbbvitelének legnagyobb akadálya eddig az volt, hogy a tulajdonos Euro-Exim több száz milliós összeget költött a Szentháromság téri üzlethelyiség kialakítására, befektetéseit pedig nem kívánta ily módon leírni. Az ügyvezetõ szerint nem mondtak le végleg arról, hogy a mûködésüket folytassák. Az mindenképpen bizakodásra ad okot, hogy a cég már nem mûködõ weboldalára hivatkozva naponta érdeklõdnek a kft. szolgáltatásai, például a borkóstolás iránt.

Forrás:
Index.hu
http://www.index.hu

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
Franciák helyett franciáké a Hétszõlõ
NextContinue
Nagy meglepetések a balatoni borok nemzetközi borminõsítésén

©2002-2025. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press