Skip to content
Boraszat.hu

Boraszat.hu

Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email EmailPhone PhoneFacebook FacebookInstagram Instagram
Boraszat.hu
Boraszat.hu
Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

Magyar-szlovák megegyezés a tokaji bor ügyében

Az egyezség lényege: Szlovákia a magyar terület egytizedén, mintegy 565 hektáron állíthat elõ szõlõt a tokaji borvidékhez kapcsolódó területeken.

Hazánk és Szlovákia megállapodott abban is, hogy megteremti a közös minõségellenõrzést és a közös jogi feltételrendszert is annak garantálására, hogy a tokaji bor a jövõben egységes minõségben kerüljön piacra.

A megállapodás értelmében Szlovákia egy hónapon belül kivezeti a piacról a szlovák kétputtonyos aszút. Továbbá piacra dobja azokat a magyartól eltérõ minõségû borokat is egy éven belül az érlelési idõt követõen, amelyek még raktáraiban vannak. A miniszter szerint nagy elõrelépés, hogy a tokaji bort ezentúl egységes, zárt rendszerben lehet elõállítani.

Forrás:
HVG
http://www.hvg.hu

Post Tags: #tokaji bor

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
Magyar Bor Portál a világ legnagyobb internetes borpiacán
NextContinue
Mit ér a bor, ha magyar?

©2002-2025. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press