A Magyar Bocuse d’Or Akadémia, a Vendég és Hotel szaklap és a Baptista Szeretetszolgálat a Haitit sújtó földrengés károsultjaiért
A „Sztárszakácsok Haitiért – Egyen, hogy ehessenek!” mottóval meghirdetett rendezvényre személyenként 50.000 forint befizetésével lehet jelentkezni, és a teljes bevétel a károsultak megsegítését szolgálja majd.
A hatfogásos menüt Buday Péter mesterszakács, és a Bocuse d’Or Selection Hungary döntõjébe jutott szakácsok, Hajdú Zoltán (Ken Carpathia), Kiss Gergely (Crocus-Gere Borhotel – Villány), Kiss Krisztián (Dunapark Kávéház), Kiripolszki István (Kogart), Kostyál Gábor (Hotel Helikon – Keszthely), Lenkei Tamás (Hunguest Hotel Pelion – Héviz), Mezõ Gábor (Café Erté) és Volenter István (Mala Garden – Siófok) állítják össze és készítik el. A menüsor végén felszolgált desszertet a Magyar Bocuse d’Or Akadémia elnöke, Kreil Vilmos készíti majd.
A jótékony célú gálavacsora helyszíne a Sofitel Budapest Chain Bridge étterme lesz, melyet erre az alkalomra a hotel díjtalanul bocsát a szervezõk rendelkezésére.
Jelentkezés és bõvebb információ a haitivacsora@vendeg.hu e-mail címen. Az esemény elõzetes regisztrációval sajtónyilvános.
Háttérinformációk – Baptista Szeretetszolgálat
A Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány 1996-ban került bejegyzésre a Fejér Megyei Bíróságon. Alapítója a Magyarországi Baptista Egyház „kitalálója” és jelenleg is elnöke, Szenczy Sándor baptista lelkész. Az alapítvány célja – az alapító okirat tanúsága szerint – kezdetektõl fogva az volt, hogy Jézus Krisztus szeretetparancsa alapján segítsen a rászorulókon itthon és külföldön. Az elsõ ötezer forintos adomány óta eltelt hosszú évek alatt a Baptista Szeretetszolgálat mára az egyik legnagyobb magyarországi segélyszervezetté érett. Közel hetven fõállású munkatárssal, több száz önkéntessel dolgozó, kiemelten közhasznú szervezetként, munkájuk értéke ma már milliárdokban mérhetõ.
A Baptista Szeretetszolgálat tevékenységi köre a humanitárius segítségnyújtástól a katasztrófamentésen, a hátrányos helyzetû romák, menekültek, drogfüggõk megsegítésén át a fogyatékkal élõk rehabilitációs programjáig (FLAME program) számos egyéb humanitárius és fejlesztési szakterületet fog át.