Skip to content
Boraszat.hu

Boraszat.hu

Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email EmailPhone PhoneFacebook FacebookInstagram Instagram
Boraszat.hu
Boraszat.hu
Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

Zárolták a zárjegyeket

A zárjegy megszûnésének minden borász örül, hiszen a palackozás gyorsabb lesz, és az adminisztráció is némileg egyszerûsödik. A kisebb pincészetekben kézzel ragasztották fel a zárjegyet a palackokra, megszûnése tehát könnyebbséget jelent. A szakemberek véleménye szerint a pancsolás és hamisítás eddig sem a minõségi palackozott borokra volt jellemzõ, hanem a kimértekre. A kannás kiszereléseknél éppen ezért ugyan módosul a zárjegy használata, de nem szûnik meg. A kannákon fél évig még fel lehet használni a régi zárjegyet. Januártól azonban helyette másfajta hivatalos zárat kell alkalmazni. Lényeges különbség az is, hogy ezt már nemcsak a vámhatóságtól lehet beszerezni, hanem bárkitõl, aki engedélyt kap a gyártására.

A rendelet átmeneti rendelkezései értelmében a borászatok az általuk hordós borra jelenleg használt hivatalos zárakat a gyártótól január 15. napjáig mindenféle korlátozás nélkül beszerezhetik, melyeket legkésõbb június 30-ig lehet, illetve kell felhasználniuk – mondta Sipos Tibor, a kaposvári vámhivatal parancsnokhelyettese. – Március végétõl azonban a borászatok már csak olyan hivatalos zárgyártótól szerezhetik be a hordós borra használatos hivatalos zárat, aki annak elõállítására az engedélyezõ vámszerv által kiadott érvényes engedéllyel rendelkezik.

Kannás bor esetében hivatalos zárként alkalmazhatják a még készleten lévõ, kannás borzárjegyeket. A kannás zárjeggyel, mint hivatalos zárral ellátott kannás kiszerelésû borokat azonban 2003. június 30-ig szabadforgalomba kell bocsátani. Sipos Tibor elmondta: hivatalos zárként minden olyan eszköz használható, amelynek gyártóját, típusát, alkalmazási körét, és felhelyezésének módját a vámhatóság engedélyezte, vagyis sokféle lehet. A hordós kiszerelésnél továbbra is a szalagzár érvényes, amely megjelenhet a nagyobb ûrméretû kannákon is.

Forrás:
Somogy Megyei Hírlap
http://www.somogymegyeihirlap.hu

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
Milyen lesz a hivatalos zár?
NextContinue
A barrique borok nagy hódítása

©2002-2025. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press