Skip to content
Boraszat.hu

Boraszat.hu

Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email EmailPhone PhoneFacebook FacebookInstagram Instagram
Boraszat.hu
Boraszat.hu
Borászati hírek 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

VITOUR – Világörökséggé Nyilvánított Európai Borvidékek Szövetsége

A 7 Világörökségi Borvidék:

– Tokaji Történelmi Borvidék ( Magyarország)

– Fertõ-Neusiedler see ( Ausztria)

– Loire-menti borvidék ( Franciaország)

– Saint-Émilion ( Franciaország)

– Haut-Douro ( Portugália)

– Cinque Terre (Olaszország)

– Rajna-menti borvidék ( Németország)

A fenti Világörökségi címmel rendelkezõ borvidékek azzal a céllal léptek szövetségre, hogy együtt dolgozzanak gyönyörû tájaik megõrzésén, fejlesztésén, s közösen létrehozzanak egy borturisztikai programcsomagot.

A Fontevraud-i találkozón a borvidékek képviselõi megkezdték ezen borturisztikai csomag kidolgozását. Elképzelésük szerint ezzel a programcsomaggal hívnák fel magukra a borturimussal foglalkozó európai és európán kívüli (elsõsorban amerikai és ázsiai) touroperátorok, szervezetek, cégek és a borturizmus iránt érdeklõdõ magánszemélyek figyelmét.

A Tokaji Történelmi Borvidéket Király Enikõ, a Tokaj-hegyaljai Borút Egyesület Alelnöke képviselte, aki a Disznókõ Szõlõbirtok kereskedelmi-és marketing igazgatójaként komoly gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a borturizmus területén. Nem véletlen tehát, hogy a Fontevraud-i Apátságban a VITOUR találkozóval egy idõben zajló borturizmus konfrencián felkért elõadóként is bemutathatta a Disznókõ vendégfogadási projektjét.

Forrás:
[hirszerkeszto]

Post Tags: #vitour

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
A bor ünnepe
NextContinue
A világ borai Egerben a 8. VinAgora Nemzetközi Borversenyen

©2002-2025. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press