Újabb szaktekintélyek ismerkednek a magyar borral
Két borvidék együttmûködésének szép példája, hogy a Tokaj Renaissance a Budapestrõl Hegyaljára vezetõ utat megszakítva Eger barokk városát is megmutatta a nemzetközi szakma krémjének. A magyar borokkal való ismerkedést célzó kirándulásra tizenöt szakíró, borász, tulajdonos, kereskedõ és oktató érkezett – közülük öten a Master of Wine megtisztelõ címet is elnyerték a Wine and Spirit Eudcation Trust-tól.
A Master of Wine-ok a borszakértõk körében a nobel-díjasokhoz hasonlóak. Véleményük mindenképpen befolyással bír a nemzetközi közízlés alakításában. Örömteli, hogy a cím birtokosai egyre gyakoribb vendégek Magyarországon, ahogy az is, hogy a hosszú, sok lépcsõbõl álló oktatási folyamat elsõ részeiért már nem kell Londonba vagy Rusztra utazni.
A világ minden tájáról – Ausztráliától Oroszországig – érkezett ítészek az Egri Borvidékért Alapítvány borászválogatottjának nedûivel kezdték az ismerkedést. A szakmai bemutatót követõ jó hangulatú vacsorán pedig örömmel válaszoltak a véleményüket firtató diszkrét kérdésekre is.
A szakemberek egybehangzó véleménye meglepõen hasonlított a Master Sommelier kóstolón néhány hete hallottakhoz, miszerint a magyar borászoknak még jobban kellene koncentrálni a saját fajtákra, a hordóhasználatra és a gyümölcs megfelelõ érettségére. Ugyan sokkal barátságosabban és bíztatóbban fogalmaztak, de a lényeg ugyanaz volt. Elsõsorban a fehér borok vívtak ki osztatlan tetszést, de a kékfrankosok és a bikavérek között is volt több, amelyik sokak kedvence lett. A szelekció egyetlen tétele sem kapott szigorú kritikát, mindegyiket átlagon felüli bornak tartotta az utazó zsûri.
A halsalátából, hátszínbõl és rétesbõl álló vacsora után a túrázók Tokaj felé vették az irányt, hogy másnap megkezdjék az ismerkedést Hegyalja varázslatos dûlõivel Mészáros László, a Disznókõ birtok borásza, és Szepsy István vezetésével.
Forrás:
Deluxe
http://www.deluxe.hu