Új, interaktív weboldal a bor szerelmeseinek
A WineLovesGlass.com oldalon található egy komment rész, ahová a látogatók beírhatják véleményüket, hozzászólásaikat, valamint egy blog, melyet borcsomagolási szakemberek írnak a borokkal kapcsolatos aktuális hírekrõl és eseményekrõl. A WineLovesGlass.com oldalnak twitteres profilja is van, ahonnan üveg- és csomagolásipari híreket juttat el követõihez és az érdekeltekhez. Akik regisztráltak a Twitteren, a következõ oldalon www.twitter.com/WineLovesGlass követhetik a kommenteket, és mondják el, mit gondolnak a WineLovesGlass.com weboldalról.
A borivás az ízélményrõl szól. Ivás közben életre kel a bor aromája, és minden egyes korttyal egyedi ízvilágot tár fel. Akár a földes jegyeket hordozó vörösbort, akár a gyümölcsös ízû fehérbort, akár a habzóbort kedveli, sokkal jobban esik a bor, ha tiszta, természetes üvegbõl szolgálják fel.
A bor szereti az üveget, és a WineLovesGlass.com megmutatja Önnek, hogy miért.
Mi történik valójában a borosüvegekkel az újrahasznosítás során?
A honlap célja, hogy felismerjük az újrahasznosítás elõnyeit. Az egyutas újrahasznosításnál – amikor minden fajtájú újrahasznosítható hulladék egy tárolóba kerül – az üveg eltörhet vagy beszennyezõdhet. Magyarországon például a hulladék-újrahasznosítással foglalkozó vállalatok a leggyakrabban az egyutas újrahasznosítást alkalmazzák. A begyûjtés során szorosan összepréselik a hulladékot, hogy minél több férjen a teherautóra. Ilyenkor gyakran összetörik az üveg, a hulladékok beszennyezik egymást, így az újrahasznosító vállalatnak nehezebb dolga lesz az újrahasznosításukkal.
A kétutas újrahasznosító rendszerek jobb minõségû újrahasznosítható hulladékot adnak, mert ekkor a hulladékokat fajták szerint (üveg, papír, mûanyag, stb.) külön konténerekbe kell szétválogatni. A köztereken kialakított konténereket Magyarországon minden esetben így válogatják szét, majd a hulladékokat fajtájuk szerint külön kocsikban szállítják el. Így az újrahasznosítás sokkal könnyebb és a hulladék minõsége is sokkal jobb lesz. Amikor a borosüveg megérkezik az újrahasznosító üzembe, eltávolítják róla a többi anyagot, például a címkét. Ezt követõen egy csúcstechnológiájú kamera és légfúvókák segítségével megtisztítják az üveget a hulladékban maradt kövektõl, kerámia- és fémanyagoktól (pl. fóliacsomagolás). Ezután az üvegeket színek szerint szétválogatva elszállítják az üveggyárba, ahol homokkal, szódával és mészkõvel keverik, majd megolvasztják, és végül új üvegeket készítenek belõlük.
Kapcsolódó weboldal
Forrás:
BTL.hu
http://www.btl.hu