Mesterszakon taníthatják a borkultúrát Egerben
Az országban elsõként elinduló kulturális örökség mesterszakra sokféle alapképzésbõl lehet pályázni. Érkezhetnek olyanok, akik korábban a borral kapcsolatos alapszakot végeztek, de jöhetnek olyanok is, akiknek akár bölcsész-, természettudományi vagy közgazdász-diplomájuk van. A szak felelõse dr. Petercsák Tivadar, aki múzeumigazgatóként, kutatóként a kulturális örökség terén nagy tapasztalatokkal rendelkezik.
– A szak létrehozásában erõsen támaszkodtunk a külsõ humán erõforrásra. Dr. Lõrincz György a szakirány felelõse, dr. Gál Lajos aktívan részt vesz a program kidolgozásában, s dr. Pók Tamás szintén megtalálható az oktatók között. Úgy gondoljuk, hogy a gyakorlatból vett tapasztalataikkal, illetve korábbi tudományos munkájukkal hozzá tudnak járulni a szak sikeréhez – hangsúlyozta dr. Kis-Tóth Lajos, az EKF rektorhelyettese.
Az Eszterházy Károly Fõiskola abból indult ki, hogy a borkultúra az emberiség történetével megegyezõ korú, és Magyarországon is olyan kulturális környezet veszi körül, ami egy mesterszak tananyagát bõven kiadja. Arra is gondoltak, hogy hasznos lenne, ha a régióban minél több olyan szakember dolgozna, aki ismeri a borkultúra hagyományait, a jelenét, illetve – a külföldi példákhoz hasonlóan – képes a borkultúra jövõjét alakítani Egerben és környékén.
– Az akkreditációra készülve Franciaország és Olaszország tapasztalatait dolgoztuk fel. A késõbbiekben vendégprofesszorokat is tervezünk hívni ezekbõl az országokból – tette hozzá a rektorhelyettes.
Forrás:
heol.hu
http://www.heol.hu