Magyar borok Indiában
[tn_2_bal.jpg]A borkiállításon a pincészeteket/borokat Debreczeni Mónika (a Vylyan birtokigazgatója, nemzetközi borakadémikus) képviselte. A három napig tartó nemzetközi kiállítás méretében nem volt nagy, de jól szervezett és hangulatos volt. Az elsõ napon a rendezvénnyel párhuzamosan, a kiállítással szomszédos teremben az olasz termelõk mini Vinitaly-t rendeztek, immáron harmadjára.
India hatalmas, a bor szempontjából is évrõl évre rohamosan fejlõdõ piac. A borfogyasztás mértéke évrõl, évre 20 százalékkal nõ. A franciák és az olaszok már több mint két évtizede megvetették itt a lábukat, ennek megfelelõen a fogyasztóknak a külföldi bor fogalma szinte azonos e két ország boraival. A hazai termelés aránya is egyre nõ, jelenleg 55-60% -át adja a hazai fogyasztásnak. A legnagyobb hazai termelõ a SULA, amely 750 ha saját területtel rendelkezik és mintegy 1000 ha-ról vásárolja fel a szõlõt.
A magas import és egyéb adók miatt, amelyek mértéke államról államra gyakran változik, nincsenek könnyû helyzetben a kiigazodni és eladni vágyó exportõrök.
Egy azonban biztos: az indiaiak valamilyen rejtélyes oknál fogva szeretik a magyarokat, meglepõen sokat tudnak rólunk és nincsenek elõítéleteik a borainkkal szemben sem.
A borok:
Vylyan Pincészet: Villányi Rosé 2007, Villányi Merlot 2006; Villányi Montenuovo Cuvée 2006
Pannonhalmi Apátság Pincészete: Rajnai Rizling 2006; Tramini 2006/2007; Pinot Noir 2006
Andrássy Kúria: Andrássy Cuvée 2005; Andrássy Tokaji Aszú 3p. 1997; Andrássy Tokaji Aszú 6p. 2000