Skip to content

Borászat legelső oldala 2002 óta (5000+cikk)

  • Sajtókapcsolat / Press
Email Phone Facebook
Borászat legelső oldala 2002 óta (5000+cikk)
Hírek

Foglalkoztatás szüret idején

A szüret idejére jellemzõ mezõgazdasági idénymunka elkezdéséhez elég a szóbeli megállapodás és a jogviszony bejelentése a NAV-hoz, amit a munkáltató a munkavégzés megkezdése elõtt, a 185-ös telefonszámon, vagy elektronikusan a 15T1042E adatlapon köteles megtenni. A felek megállapodása alapján azonban írásbeli munkaszerzõdés is köthetõ.

A munkabér a felek megegyezésétõl függ, de alapbérként, illetve teljesítménybérként legalább a kötelezõ legkisebb munkabér 85 százalékát, garantált bérminimum esetén annak 87 százalékát kell fizetni. A munkáltató a mezõgazdasági idénymunkás után 500 forint közterhet köteles fizetni naponta.

Az alkalmi munkavállalót nem terheli személyijövedelemadó-elõleg, nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási és munkaerõ-piaci járulék, illetve egészségügyi hozzájárulás-fizetési kötelezettség. Ha azonban az egyszerûsített foglalkoztatásból származó bevétel meghaladja a foglalkoztatás napjai számának és a mindenkori kötelezõ legkisebb munkabér vagy garantált bérminimum napibérként meghatározott összegének (2015-ben: 4 830 forint/nap vagy 5 620 forint/nap) szorzatát, akkor a meghaladó részt a munkavállalónak munkaviszonyból származó bérjövedelemként kell feltüntetnie az adóbevallásban, és az erre jutó adót meg kell fizetnie.

Fontos azonban, hogy az egyszerûsített foglalkoztatás alapján nem válik biztosítottá a munkavállaló, így ha egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett személy, akkor a továbbiakban is fizetnie kell havi 6 930, vagyis napi 231 forintot.

Forrás:
minap.hu
http://minap.hu

Bejegyzés navigáció

Previous Previous
Tokaji Borvidéki Emlékpark és Szoboravató
NextContinue
Kiválasztották 2015 Fehér Borkiválóságait

©2002-2023. Boraszat.hu

Facebook Email Phone
Scroll to top
  • Sajtókapcsolat / Press