Beperelték a Tokaj Kereskedõházat Los Angelesben
Eladni azonban nem tudták, a cég állítása szerint azért, mert a kiskereskedelmi láncok, akik a borokat értékesítették volna, megneszelték, hogy gondok vannak a bor eredetével. Balláékkal, bár korábban további szállítmányokról is megállapodtak a kerházzal, végül szerzõdést bontottak. A cég azonban a rajta maradt borok árát és az azokkal kapcsolatos költségeit szeretné behajtani a Tokaj Kereskedõházon.
Most, hogy a kerház új vezetése tulajdonképpen maga állt a nyilvánosság elé azzal, hogy beismerte, korábban valóban pancsolták a borokat, majd átvizsgálták a teljes készletet és leértékelték annak egy jelentõs részét, alighanem könnyebb dolguk lesz a bíróságon.
Korábban Kiss István, a kerház egykori vezére az Indexnek tagadta, hogy a borral bármilyen probléma lett volna. Szerinte a Vinum Tokaj nemcsak hogy jó, de egyenesen kiváló bort kapott, Illés Géza, a Kerház jelenlegi jogi képviselõje ugyanakkor elismerte, saját készletükben, a cég nyilvántartási rendszerében számos visszásságra akadtak.
Az elmúlt évtizedekben ugyanis általánossá vált a Tokajnál, hogy mindenbõl van bármennyi, amit a vevõ akar, és hogy a minõségi elvek nagyrészt kivesztek a hétköznapokból. Emellett az állami pincészet vállalatirányítási rendszerébõl kiderült, sokszor ide-oda öntögettek – a valóságban vagy papíron – 90-150 literes tételeket is, néha alapvetõ házasítási szabályokat megszegve, csak hogy éppen megfeleljen a készletnyilvántartási vagy éppen analitikai paramétereknek.
Forrás:
Index
http://index.hu