Belháború lett az ópusztaszeri Bországgyûlésbõl
Különös közleményt lehetett olvasni a héten az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark honlapján. „Védjegybitorlást követtünk el” – ez a címe. A szövegébõl a látogató számára nem derült ki, hogy mi történt. Valójában az, hogy a parkban tavaly I. Bországgyûlés néven rendezvényt tartottak a magyar bor népszerûsítésére.
A rendezvény neve szóvédjegynek számít. Ez Ökrös Marianné, aki 2012 óta elnöke a parkhoz kötõdõ Feszty Körkép Alapítványnak. Ez a szervezet a parkot mûködtetõ nonprofit kft. kisebbségi tulajdonosa, a többségi gazda az állam. Emellett stratégiai vezetõként is dolgozott a cégnél. Ám miután a parknál vezetõségváltás zajlott, õ ezzel és – mint lapunknak fogalmazott – az ügyvezetõ szakmai és erkölcsi hozzáállásával nem értett egyet, ezért felmondott 2014 májusában. Az alapítványnak máig õ az elnöke.
A Bországgyûlést 2015. január 18-ára ismét meghirdették Ópusztaszeren. A védjegytulajdonos levélben figyelmeztette a céget arra, hogy ehhez nem járult hozzá. Ezt a park tudomásul vette, de kérte, hadd használja mégis ezt az elnevezést. A rendezvényt átnevezték Bországülésre, hivatalosan már ekként tartották meg. Ökrös Mariann pert indított. A Fõvárosi Törvényszék igazat is adott neki, mondván, egyértelmû, hogy a védjeggyel visszaéltek.
A Bországülés szó pedig Csóti Tamás bíró tanácsának állásfoglalása szerint „nagyfokú hasonlóságot mutat” a Bországgyûléssel, „nem kétséges, hogy összetéveszthetõk”. A szeptember 5-én jogerõre emelkedett ítélet arra kötelezte a parkot, 48 órára tegye közzé honlapján a megadott közleményt a védjegybitorlásról, és fizessen 100 ezer forint perköltséget a felperesnek.
Ökrös Mariann lapunknak azt mondta, a park nem olyan formában tette közzé a szöveget, ahogyan az ítélet megszabta, emiatt ügyvédje intézkedett. A 100 ezer forintot át fogja utalni a Feszty Körkép Alapítványnak, arra költik, hogy minél több gyerek megnézhesse a körképet.
„Sajnálattal vettük tudomásul, hogy a Felperes nem volt hajlandó együttmûködni velünk, viszont pert indított olyan dologért, amibõl neki semmilyen haszna sem keletkezett” – írta Kertész Péter, az ÓNTE Nkft. ügyvezetõ igazgatója. Azt kérdeztük, mit gondol az ítéletrõl, a pénz befizetésérõl, és elõfordulhat-e, hogy kibékülnek, és megint lesz Bországgyûlés. „A jogsértés rajtunk kívül álló okból következett be. Akkor tudunk örülni a befizetésnek, ha az nemcsak a felperes által vezetett Alapítványhoz kerül, hanem onnan továbbmegy, és ténylegesen a Feszty-körkép látja a hasznát. Természetesen – mint mindig – most is, és a jövõben is nyitottak vagyunk az együttmûködésre, amennyiben az az Emlékpark érdekeit szolgálja.”
Forrás:
delmagyar.hu
http://www.delmagyar.hu