Azonnal bezárják az egy hónapja megnyílt négycsillagos hotelt
A jegyzõ az MTI-nek elmondta, ugyan a településnek is hátránya származik abból, ha nem folyik be iparûzési és idegenforgalmi adó az új hotel mûködésébõl, de alapvetõ probléma, hogy a Bonvino használatbavételi engedély nélkül kezdte meg a mûködését. Emiatt már júliusban megszületett a határozat a bezárásáról. Az errõl szóló levelet nem vették át az érintettek, azonban az így is jogerõre emelkedett.
A jegyzõ arról is beszámolt, hogy az elmúlt hónapokban lakossági panaszra több eljárás indult a borhotel ellen, emiatt csúszik az engedélyek kiadása. Az ügyészségi eljárás még folyamatban van, de az építésfelügyeleti hatóság eljárása már lezárult, és megállapította, hogy alaptalan volt az a lakossági panasz, miszerint szabálytalanul épült meg a szálló egyik szárnya – mondta a jegyzõ. A hotel tulajdonosai 2 millió forintos bírságra is számíthatnak, és több szabálysértési eljárás is indult ellenük jogosulatlan kereskedés, valamint a használatbavételi engedély nélküli birtokbavétel miatt.
Mészáros Éva, az egyik panaszos, a borhotel szomszédságában élõ badacsonytomaji lakos állítása szerint két évvel ezelõtt olyan tervekhez járultak hozzá a szomszédjával, amelyben a kertjük végében magasodó hotelszárny helyét még zöld területként szerepeltették. Szeretnék elérni, hogy a szerintük szabálytalanul megépített szárnyat lebontassák a hatóságok.
A Bonvino Magyarország elsõ bor-és wellness szállodájaként hirdeti magát az interneten. Nagy Miklós, az építtetõ helyi borász és vendéglátós család projektcégének, a B1237 Kft. egyik tulajdonosa az MTI-nek elmondta: a térségre jellemzõ szálláshiányra és a borturizmusra építették a vállalkozásukat. A június végi megnyitása óta a várakozásaikat is felülmúlóan, több mint 90 százalékos foglaltság jellemezi a borhotelt, 80 százalékban belföldi vendégeknek köszönhetõen.
Nagy Miklós hangsúlyozta, jogszerûen zajlott az építkezés, amire garancia, hogy a 900 milliós beruházás 200 millió forintos uniós támogatással, valamint banki hitelbõl, ezért folyamatos ellenõrzések mellett valósult meg. „Sajnos a magyar jogszabályok lehetõvé teszik, hogy alaptalan támadásokkal ellehetetlenítsenek egy vállalkozást” – fogalmazott.
Álláspontja szerint a projekt támadói nem éltek fellebbezési jogukkal, amikor még megtehették volna, ez az oka a vitának. A lakossági panaszok miatt lelassult az engedélyeztetési eljárás, így kényszerhelyzetbe kerültek. Úgy döntöttek, inkább vállalják az engedély nélküli mûködés következményeit és bírságait, de nem hagyják veszni a nyári szezont, hiszen ez a talpon maradásuk záloga.
Hozzátette, történt eltérés a kivitelezésben az eredeti, 2007-es tervekhez képest, amire fennmaradási engedélyt kellett kérniük, de ez kisebb statikai változtatást érint, és semmi köze az épület nagyságrendjéhez. Amint lezárulnak az eljárások, pert indítanak a számukra komoly károkat okozó alaptalan vádaskodások, és hitelrontás miatt – közölte.
Forrás:
HVG.hu
http://hvg.hu