Az Év étterme
A Dining Guide 2008-ban már negyedik éve hirdette meg a Magyarország Legjobb Étterme címért zajló versenyt. A zsûri elõször tízre szûkítette le a díjra esélyes éttermek listáját, majd az alábbi tíz étterem többszöri tesztelésével hozta meg végsõ döntését.
A lista:
Arany Kaviár
Bock Bisztró
Chateau Visz
Csalogány 26
Fausto’s
JT Corso
Lou Lou
Páva
Segal
A gyõztes: Bock
A hazai éttermi mezõnybõl a Bock nem divatos belsõépítészetével vagy túlcizellált fogásaival tûnik ki, hanem valódi tehetséggel, ízléssel és konyhai technológiával.Bock József villányi bortermelõ nevét és borait, a Múzeum étterembõl is ismert Bíró Lajos pedig konyhai tehetségét és kreativitását adta egy hazai viszonylatban szinte egyedi étterem létrehozásához. A hely valójában egy franciás bisztróra hajaz belsõ tereiben, óriási, krétával teleírt táblákkal a szezonális és napi javakkal, bisztró székekkel és asztalokkal, nagy bortartó rekeszekkel, de az étlap olasz és magyar hangzású és hatású fogásokat is tartalmaz.
Ami minden fogásban fellelhetõ, az a bisztrókra jellemzõ egyszerûség és az alapanyagok iránti maximális tisztelet. A sok malacság az étlapon értetlenséget válthat ki a koleszterintudatosak táborában, ám külföldön a trend egyre inkább a belsõségek, a sertés és a marha méltatlanul elfeledett részeinek újrafelfedezését mutatja. A Bock Bisztró semmiképpen sem akar lemaradni errõl a trendrõl, hanem inkább elébe megy és felvállalja – úgy tûnik, sikeresen. Persze gondoskodnak a gyengébb gyomrú vendégekrõl is és frissen sült rákokkal és marinált tengergyümölcsökkel is tudnak szolgálni, de nem ez jellemzi igazán a helyet, hanem a „disznóságok” tárháza.
A Bock képviseletében megjelent Bíró Lajos konyhafõnöknek a díjat a gálaest díszvendége Jesús Almagro adta át, aki kollégájával és Pedro Larumbével a róluk szóló film magyarországi premierjére érkezett. Almagro Spanyolország küldötte volt a világ legrangosabb szakácsversenyén, a Bocuse d”Oron, míg kollégája a felkészítésében segédkezett. A szereplésükkel készült film a világ elsõ gasztronómiai thrillereként hódította meg az amerikai és nyugat-európai közönséget.
Forrás:
Diningguide
http://www.diningguide.hu/