A Geszler testvérek pincészete nyerte az Év borászata címet
A pincészet termékei közül jók voltak a 2009-es évjáratúak, sõt, a gyengécske 2010-es esztendõ móri ezerjója is, a de a 2011-es – most még üde friss – nedûik a jövõ csodás ígéretét engedték sejtetni a klub tagjaival.
– Öröm, hogy értékelték a munkásságunkat, és ilyen „Prima” környezetben is be tudtuk mutatni borainkat – mondták a pincészet nevében Geszler József és Geszler Imre a nemrég történt örömük okán.
Megtudtuk: a család 27 hektárnyi szõlõvel dolgozik, 120 éves pincéjük 1800 hektoliter reduktív bor készítésére alkalmas.
Abban egyetértettek: az a legfontosabb, hogy a móri borvidék hírét mind többen tudják öregbíteni. Sajnálják, hogy a nagyságot és termelõ kapacitásukat tekintve a magyar borvidékek között hátul találhatók, de szerencsére a minõség elõkelõbb helyen van Mór esetében mint a mennyiség. Ám egyre gyarapodnak az ültetvények, és a fiatalok is mind többen kapnak kedvet a borász szakmához.
– A rendszerváltás elõtt az Állami Gazdaság jelentõs borászati üzem volt. Sõt, több mint 100 éve még a királyoknak Mórról szállították szekérrel a bort. Miként a mi dédapánk is tette ezt. A gazdaság rendszerváltás kori megszûnése után Csipkerózsika álmát aludta itt a borászat, és ennek isszuk most a levét, ahelyett, hogy mások innák a móri bort – vélték.
A testvérek kijelentették: a talaj és az éghajlat lehetõvé teszi, hogy karakteres, savakban gazdag borokról legyen ismert a vidék. Õseik örökségét folytatják, igyekeznek méltóak lenni múltjukhoz. De a száraz borok mellett – gazdasági megfontolásból – készítenek félszáraz, félédes nedûket is. Hogy milyen ételeket ajánlanak a sajátos móri borok ízéhez? Véleményük szerint a száraz borokhoz a vörös húsok, a kemény, zsíros étkek valók, a bor ezeknek az emésztését segíti. Konkrétan: a jó marhapörkölthöz szívesen fogyasztanak jó ezerjót. Naná, hogy tudják: vörös húshoz vörös bor dukál, de ennek ellenére nincs ellenükre ehhez az ételhez az ezerjó sem…
Forrás:
fmh.hu
http://fmh.hu